Palaa lajin sivulle

Petanque

Kilpailupaikka

Hiekkakenttä Tikkurilan urheilupuistossa.

  • Osoite: Läntinen Valkoisenlähteentie 52–54, 01300 Vantaa

Päivämäärä

  • Tiistai 12. heinäkuuta, klo 09.00–14.00 (singlet), klo 14.00–19.00 (parit)

Osallistujat

Henkilökohtainen

  • Women 18-49 years (transplant)
    • 2012 Le Men, Nadège FR
    • 2009 Nordlund, Nina FI
    • 4064 White, Chikoyo IE
    • 4012 Søgaard, Camille DK
  • Women 50+ (transplant)
    • 5073 Waters, Linda IE
    • 5023 Lauridsen, Marrijanne DK
    • 5071 Nicholson, Bridie IE
    • 5072 O'Connor, Marie IE
    • 5040 Savolainen, Tarja FI
    • 7002 Kumpe, Annemarie DE
  • Men 30-39 years (dialysis)
    • 3036 Brown, Zimele IE
    • 3014 Jatkonen, Joni FI
    • 3031 Kelly, Philip GB
  • Men 50+ years (dialysis)
    • 5002 Emeder, Franz AT
    • 5093 Ocvirk, Jožef SI
    • 7004 Huttunen, Onni FI
  • Men 18-29 years (transplant)
    • 2014 Ahmed, Ikhlaq GB
    • 2015 Barnett, William GB
    • 2017 Clarke, Samuel John GB
    • 2020 Jackson, Robert GB
    • 2023 Norris, Joshua GB
    • 2010 Syväjärvi, Tomi FI
    • 2026 Venis, Stephen GB
  • Men 30-39 years (transplant)
    • 3043 Ryan, Leonard IE
    • 3026 Saarinen, Joni FI
    • 3028 Tirronen, Janne FI
  • Men 40-49 years (transplant)
    • 4062 McAuliffe Edward IE
    • 4027 Suominen Tero FI
    • 4033 Toutlemonde Fabien FR
    • 4078 Zinner Alojz SI
  • Men 50-59 years (transplant)
    • 5007 Ahammer, Ulrich DE
    • 5010 Hellriegel, Peter DE
    • 5063 Katona, László HU
    • 5091 Knez, Marjan SI
    • 5096 Krizko, Dusan SK
    • 5047 Logue, Declan GB
    • 5038 Nissinen, Rainer FI
    • 5039 Saarela, Mikko FI
    • 5095 Vatovec, Vleo SI
    • 5019 Weckeck, Rainer DE
  • Men 60-69 years (transplant)
    • 6027 Charretier, Pierre FR
    • 6037 Crowe, Edward IE
    • 6038 Dwyer, Michael T IE
    • 6028 Fossard, Alain FR
    • 6041 Kavanagh, Philip IE
    • 6016 Ouvinen, Hannu FI
    • 6042 Prendergast, Paul IE
    • 6018 Rautiainen, Olavi FI
    • 6057 Rihter, Zvezdan SI
    • 6048 Silvi, Carlo IT
    • 6058 Tome, Branko SI
    • 6043 Ward, Henry IE
  • Men 70+ years (transplant)
    • 7001 Becker, Rudi DE
    • 7008 McAleer, John IE
    • 7009 Ryan, Charlie IE
    • 7005 Räsänen, Asko FI

Parikilpailu

  • Women 40+ years
    • 4012 Søgaard, Camille DK
      5023 Lauridsen, Marrijanne DK
    • 4064 White, Chikoyo IE
      5073 Waters, Linda IE
    • 4067 Mazzantini, Margherita IT
      6045 Panico, Carolina IT
    • 4006 Hombach, Claudia DE
      7002 Kumpe, Annemarie DE
    • 5071 Nicholson, Bridie IE
      5072 O'Connor, Marie IE
  • Men 18-29 years
    • 2014 Ahmed Ikhlaq GB
      2023 Norris Joshua GB
    • 2017 Clarke Samuel John GB
      2020 Jackson Robert GB
    • 3014 Jatkonen Joni FI
      2010 Syväjärvi Tomi FI
  • Men 30-49 years
    • 3026 Saarinen, Joni FI
      5038 Nissinen, Rainer FI
    • 3028 Tirronen, Janne FI
      5039 Saarela, Mikko FI
    • 3043 Ryan, Leonard IE
      4058 Byrne, Stephen IE
    • 4066 Dorizzi, Daniele IT
      5079 Panio, Angelo IT
    • 4033 Toutlemonde, Fabien FR
      6028 Fossard, Alain FR
  • Men 50-59 years
    • 5010 Hellriegel Peter DE
      7003 Stoetzer Peter DE
    • 5093 Ocvirk Jožef SI
      5091 Knez Marjan SI
    • 5007 Ahammer Ulrich DE
      5019 Weckeck Rainer DE
  • Men 60+ years
    • 6016 Ouvinen Hannu FI
      6018 Rautiainen Olavi FI
    • 6037 Crowe Edward IE
      6038 Dwyer Michael T IE
    • 6042 Prendergast Paul IE
      6043 Ward Henry IE
    • 7008 McAleer John IE
      7009 Ryan Charlie IE
    • 7004 Huttunen Onni FI
      7005 Räsänen Asko FI

Säännöt

Henkilökohtainen kilpailu ja parikilpailu

  • Alkulohkoista parhaat välieriin.
  • Ottelut 13:sta pisteestä tai 40 minuutista poikki.
  • Pronssimitalit molemmille välierän hävinneille.

ETDSF:n petanque-säännöt (englanniksi)